Elhízás, súlyproblémák
Nem az éhezés a megoldás!
Az elhízás bonyolult folyamatok következtében alakul ki, befolyásolja genetika, idegrendszeri, hormonális hatás, környezeti tényezők. Ezek az együttes hatások az energiaháztartás egyensúlyának kibillenését okozzák. A táplálékfelvétel növekedése és / vagy a csökkent fizikai aktivitás fokozott zsírraktározáshoz vezet. A felszedett kilók, a kövérség megtartása a későbbiek során, sajnos már kisebb energia bevitel mellett is megvalósul.
Energiaszegény étrend, fokozott fizikai aktivitás, pszihés vezetés, viselkedés terápia. Az elhízás, túlsúly kezelésében átütő sikert az életmódváltás eredményez, amely biztosítja az alacsonyabb testtömeg megtartását. Az elhízás súlyosabb fokozataiban a gyógyszeres és sebészeti kezelést is megfontolja az obesitológus.
A kialakuló következményes betegségekkel együtt megjelennek az azokra jellemző tünetek. Az elhízással összefüggésben kialakuló betegségek közül néhány: insulin resistencia, diabetes, metabolicus syndroma, szív és érrendszeri betegségek, hypertonia, a légzőszervi betegségek közül kiemelendő az asthma és az alvási apnoe syndroma.
Az elhízás következtében gastrointestinális betegségek is felléphetnek. A jelentősebb túlsúly értelemszerűen megterheli a mozgatórendszert. A polycystás ovarium syndróma ( PCOS), bizonyos rákfajták kialakulását is befolyásolja a túlsúly. Az elhízás psychoszociális következményeivel, munkavégzésre gyakorolt hatásával is szükséges foglalkozni.
A súlyprobléma a köztudatban a túlsúlyt, az elhízást jelenti. Naponta új fogyókúrák, fogyókúrás étrend kiegészítők és különböző módszerek tűnnek fel. A feleslegtől megszabadulni vágyók azonban rendre hiába próbálgatják a különböző csodaszereket. A túlsúly már mindennapjaink részévé vált. Arról szinte nem is beszélünk, hogy a súlyprobléma nem csak az elhízást foglalja magában, vannak, akiknek épp a soványság okoz gondot. Hiába étkeznek egészségesen, megfelelően – mégis soványak vagy kórosan soványak maradnak. A súlyproblémával küzdők, akár plusz kilókat akár mínusz kilókat szeretnének, évekig küzdenek hiába, a mérleg nem mutat jobb értékeket. Az ő esetükben ételintolerancia is okozhatja a súlygondokat.
A súlyproblémák megoldása egy igen nagy szelet a gazdaságban, egész iparág épült rá. Tény, hogy a rendszeres testmozgást, a változatos étrendet, egészséges ételeket semmi sem pótolhatja. Mégis vannak, akiknek ez sem elég az áhított külső és főként az áhított súly eléréséhez. Nem véletlen. Az ételintolerancia miatt a szervezet nem úgy hasznosítja a bevitt tápanyagot, ahogy kellene. Hiába étkezik egészségesen az a fogyni vagy épp hízni vágyó, aki olyan ételeket fogyaszt, melyeket nem bont le megfelelően a szervezete. Az emésztőrendszerünk tehát egyedi, ami az egyik embernek vitaminforrás, fehérje vagy egyéb hasznos tápanyag, az a másiknak komoly súlyproblémákat is okozhat.
Fontos tehát tudni, hogy milyen ételeket hasznosít a szervezetünk és melyek azok, amelyeket nem bont le megfelelően. Ez utóbbi esetben ugyanis hiába étkezünk, a kialakult ételintolerancia miatt nem érhetjük el az optimális testtömeget. A súlyproblémák mellett egyéb számos tünetet is okozhat az ételintolerancia, melyek a szervezetünk bármely pontján jelentkezhetnek, így bőrpanaszokat, fejfájást, ízületi bántalmakat, emésztési és idegrendszeri gondokat is okozhat. Gyakran nem is látható az összefüggés a különböző panaszok között, csak időről-időre visszatérnek, miközben az orvosok szerint nincs szervi ok a tünetek mögött.
Ha hosszabb ideje fennálló súlyproblémákkal küzd valaki, hajlamos azt mondani: „ilyen fajta vagyok”. Pedig ez csak egyfajta belenyugvás, elfogadás. Vagy egy olyan magyarázat az elhízásra, soványságra, amit nagy általánosságban már elfogadtunk.
Ne adjuk fel! Nem az éhezés a megoldás és az sem segít, ha erőltetjük az ételeket! Mindenekelőtt érdemes kideríteni, hogy milyen ételeket tudunk megfelelően hasznosítani, melyekre vagyunk érzékenyek. Az IgG mediált ételintolerancia kezelhető megfelelő étrenddel!
Kérje Ön is otthoni vérvételi csomagunkat és néhány csepp vérből megtudhatja, mit és hogyan érdemes fogyasztania ahhoz, hogy annyit mutasson a szobamérleg, amennyit Ön szeretne!
Étvágy megnő
Teljesítő képesség csökken
Ödéma
Mentális zavarok
Gyomorfájás,hasmenés,migrén,nátha nehezítették meg mindennapjaimat. 18 évvel ezelőtt ugyanezek a panaszaim voltak,akkor az orvos segítségével megállapítottuk,hogy a tej és tejtermékek okoznak panaszokat. Azóta elkerülöm a tejet és a tejes ételeket. Körülbelül fél éve újra jelentkeztek panaszaim.
A vizsgálatból kiderült , hogy búzaliszt tej és tojás érzékenységem van. Pár nap után jobban lettem, az állandó fejfájásom megszűnt, ritkává vált. Gyomorfájásaim is csökkentek. Mindenkinek javasolnám,ha van panasza ha nincs. Mindenkinek érdemes lenne tudni, hogy mire érzékeny.
Enélkül a teszt nélkül talán a mai napig is szenvedne a gyermekem,rengeteget voltunk a sokféle iszonyú tünetekkel kórházakban,de igazából semmit nem tudtak tenni .
Mióta tudjuk,hogy mire érzékeny,és tartjuk a diétát,gyakorlatilag tünetmentes.
Ha valakinek hasonló panaszai vannak /hasi,gyomor görcsök,hányás,migrén,stb./ feltétlenül végeztesse el ezt a tesztet,mert sok felesleges szenvedéstől kímél meg.
Nagyon hálásak vagyunk,e nélkül valószínűleg azóta is kórházról kórházra kéne járnunk,és csak egyre romlott volna az állapota.