Emésztési probléma
Kezelése: helyes életmód kialakítása, a kifejezetten panaszt okozó élelmiszerek kerülése.
Emésztési problémát valószínűleg már mindenki tapasztalt egy egy határtalan étkezés után. Ha, a panaszok gyakran jelentkeznek vagy szinte állandósulnak emésztési zavar alakult ki.
Emésztési problémát okoz a hirtelen nagy mennyiségű zsíros, nehezen emészthető, fűszeres étel elfogyasztása. A túl gyors étkezés és az evés közbeni erőteljes diskurzusok közben sok levegő jut a gyomorba, ami puffadást okoz. Rágógumizás is kiválthat ugyanezért puffadásos panaszt.
A teltségérzetet fokozzák a szénsavas üdítőitalok, energia italok túlzott mértékű fogyasztása. A korlátlan alkohol fogyasztás emésztési zavarokat kiváltó hatásáról se feledkezzünk meg. Kivizsgálást igényel, ha a helytelen életforma kizárható és a tünetek krónikussá válnak. A krónikus emésztési panaszok mögött állhat epebetegség, reflux ( GERD), irritábilis bél szindróma.
Fáj, csikar, puffad, kellemetlen teltségérzés gyötör – ez bárkivel előfordulhat. Így talán nincs is olyan tévécsatorna, rádió vagy online felület, ahol össze ne futnánk legalább egy csodagyógyszerrel, mely állítólag képes megszüntetni az emésztési problémákat! Nem kérdés, a hatékony gyógyszerek ideig-óráig valóban enyhítenek a bélrendszeri panaszokon, de vajon mi az igazi megoldás?
Mindenevők vagyunk, ehhez alkalmazkodik a fogazatunk és az emésztőrendszerünk is. Ám, ha felborul az egyensúly az étrendben, ha túl sok mesterséges adalékanyag jut a bélrendszerbe, ha túl sok környezeti ártalomnak vagyunk kitéve, vagy olyan gyógyszerek szedésére kényszerülünk, amelyek tönkreteszik a bélflórát – bizony komoly emésztési gondokkal nézhetünk szembe. Ilyenkor az ételek lebontása nem teljes, a fehérjék bejutnak a véráramba és jönnek a súlyos vagy kevésbé súlyos panaszok. Ez az IgG mediált ételintolerancia. Az ételérzékenység számos tünetet produkálhat szervezetünk bármely pontján, az egyik legjellemzőbb mégis az, amikor nem megfelelő a gyomor- és bélrendszer működése.
Emésztési problémák közé tartozik a gyomorfájás, gyomorégés, puffadás, hasmenés, székrekedés, hasfájdalom, epegörcs, rosszullét. Mindezt okozhatja az a típusú ételintolerancia, amikor az ételek fehérjéit nem teljesen bontja le az emésztőrendszer. Az ételérzékenység nem válogat, gyakran már az egészen pici gyermekeknél is kialakulhat és rendszeres hasfájást, hasmenést okoz.
Az ételérzékenységre leggyakrabban az emésztési panaszok utalnak, mégis nagyon nehéz, olykor szinte lehetetlen tapasztalati úton meghatározni, hogy milyen ételek okozzák. Az ételallergiával szemben ugyanis az ételérzékenység okozta emésztési problémák nem azonnal jelentkeznek, napok, hetek telhetnek el az elfogyasztott étel és a tünetek jelentkezése között. Így akár téves következtetéseket is képesek vagyunk levonni, hisz lehet, hogy a mai panaszokat a tegnapi vagy tegnapelőtti ebéd okozza.
Ha az orvosok szerint nincs szervi oka a problémáinknak, akkor a rendszeres vagy visszatérő emésztési gondokat szinte biztos, hogy valamilyen étel vagy alapanyag okozza. Ráadásul a gyomorégés, hasfájás, puffadás, hasmenés, székrekedés igen kellemetlen, így érthető, ha megpróbálunk mielőbb megszabadulni tőle, akár rendszeres gyógyszerfogyasztással is. És máris az ördögi kör elején vagyunk, bogyókat szedünk az emésztési gondokra egy életen át! Pedig az IgG alapú ételintolerancia kezelhető a megfelelő étrenddel és nem is kell a kedvenc falatokról örökre lemondani!
Ha Önnek is vannak hasonló gondjai, próbáljon a végére járni! Kérje Ön is otthoni vérvételi csomagunkat és néhány csepp vérből megtudhatja, milyen ételekre érzékeny, mit kell tennie, hogy ismét régi Önmaga legyen!
Étvágy megnő
Teljesítő képesség csökken
Ödéma
Mentális zavarok
Hányás
Gyomorfájás,hasmenés,migrén,nátha nehezítették meg mindennapjaimat. 18 évvel ezelőtt ugyanezek a panaszaim voltak,akkor az orvos segítségével megállapítottuk,hogy a tej és tejtermékek okoznak panaszokat. Azóta elkerülöm a tejet és a tejes ételeket. Körülbelül fél éve újra jelentkeztek panaszaim.
A vizsgálatból kiderült , hogy búzaliszt tej és tojás érzékenységem van. Pár nap után jobban lettem, az állandó fejfájásom megszűnt, ritkává vált. Gyomorfájásaim is csökkentek. Mindenkinek javasolnám,ha van panasza ha nincs. Mindenkinek érdemes lenne tudni, hogy mire érzékeny.
Enélkül a teszt nélkül talán a mai napig is szenvedne a gyermekem,rengeteget voltunk a sokféle iszonyú tünetekkel kórházakban,de igazából semmit nem tudtak tenni .
Mióta tudjuk,hogy mire érzékeny,és tartjuk a diétát,gyakorlatilag tünetmentes.
Ha valakinek hasonló panaszai vannak /hasi,gyomor görcsök,hányás,migrén,stb./ feltétlenül végeztesse el ezt a tesztet,mert sok felesleges szenvedéstől kímél meg.
Nagyon hálásak vagyunk,e nélkül valószínűleg azóta is kórházról kórházra kéne járnunk,és csak egyre romlott volna az állapota.